Chipolino

 • TRICYLE ARENA – Трицикл за деца

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Оваа играчка е погодна за деца на возраст од 1 година и повеќе со тежина до 25 кг .;
  Мултифункционален производ со 2 различни начини на употреба – родител го турка детето или самото дете ја вози играчката преку педали;

  Оваа играчка е погодна за деца на возраст од 1 година и повеќе со тежина до 25 кг .;
  Мултифункционален производ со 2 различни начини на употреба – родител го турка детето или самото дете ја вози играчката преку педали;
  Надстрешницата, рачката на родителот и заштитниците на браникот се отстрануваат, така што трициклот се претвора во трик за поголемо дете;
  Седиштето ротира на 360 степени;
  Две позиции на седиштето – режим свртен напред и лице в лице;
  Седиштето е опремено со безбедносен браник што се отвора напред;
  Удобна рачка за притискање на родителите;
  Подвижен потпирач за нозе што може да се преклопи;
  Предни ремобализирани ногавици;
  Преклопен крошна со штитник за сонце и панел за гледање;
  Широко и удобно седиште со мека текстилна обвивка;
  Седиштето има сигурносен ремен;
  Кошница за складирање на задната страна;
  Ѕвонче на управувачот;
  Високо квалитетни тркала отпорни на експлозија за да обезбедат одличен капацитет на носење и отпорност на абење;
  Педали на сопирачките на задните тркала;
  Чувари на кал на сите тркала;
  Капак на тркалото на предното тркало, спречува заробување на стапалата на детето;

  Оваа играчка е произведена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди во врска со безбедноста на играчките.

  6,890.00 ден7,890.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  TRICYLE ARENA – Трицикл за деца

  6,890.00 ден7,890.00 ден
 • TRICYCLE CITY – Трицикл за деца со Bluetooth

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Кapaĸтepcтиĸи:

  Играчката е погодна за деца над 1,5 години со тежина до 25 кг.;
  Лесно се преклопува – за компактност при инсталација и поправка;
  Гуми „Кајчи“ – предни 10 “, задни 8“;
  Прилагодливо седиште во 2 позиции: напред (во насока на патување) и назад (свртено кон туркачот на трициклот);
  Трициклот може да го управува детето или да го турка родителот;
  Кога ќе го турка возрасно лице, детето ги става нозете на подножјето и се деактивираат педалите на предното тркало;
  Прилагодување на висината на рачката за родителска контрола во 3 позиции;
  Музичка кутија со мелодии, звук од стакло и светла – работи со 3 батерии, тип AA, 1,5 V (се продава одделно);
  Функција за напојување – телефонот репродуцира сè, од вашиот телефон, од каде што можете да ја контролирате моќноста на звукот;
  Отворање на безбедносната табла на средина;
  Подвижен потпирач за нозе;
  Надворешно прилагодлив крошна и луксузен текстилен тапацир на седиштето;
  Појас за безбедност;
  Држач за чаши / шишиња на рачката за родителска контрола;
  Корпа за багаж на задниот дел од трициклот;
  Сопирачки на задните тркала;
  Брзо расклопување на задните тркала;
  Капак на предните тркала, спречувајќи заробување на стапалата на детето;
  Копче за заклучување на педалите на предното тркало;

  Изведена во согласност со барањата на Директивата 2009/48 / ЕЗ „Безбедност на детски играчки“.

  7,490.00 ден8,490.00 ден
 • Chipolino – Трицикал за близнаци 2 play

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Овој трицикл е погоден за две деца на возраст од 1,5 години и постари, вкупна тежина до 40 кг.;

  Повеќенаменски производ со две различни намени – родителот ги турка децата или детето ги вози педалите напред;

  Две позиции на предните седишта – напред и лице в лице;

  Првото седиште ротира 360 степени;

  Двете седишта се опремени со безбедносни браници;

  Удобна рачка за притискање на родителите;

  Две преклопни и подвижни потпирачи за нозе;

  Заштита од кал за сите тркала;

  Две големи преклопни крошни со штитници за сонце;

  Две широки и удобни седишта со мек текстилен тапацир;

  Секое седиште има сигурносен ремен;

  Торба за додатоци на рачки;

  Кошница за задна складирање;

  Ѕвонче и огледало на воланот;

  Големите воздушни високо квалитетни гумени тркала обезбедуваат одлична носивост и отпорност на абење;

  Педали на сопирачките на задните тркала;

  Капак на тркалото на предното тркало, спречувајќи им на децата да заглават стапала;

  Оваа играчка е произведена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди во врска со безбедноста на играчките.

  Големина на трицикл:

  L 150 cm / W 56 cm / H 105 cm

  8,990.00 ден9,990.00 ден
 • Chipolino Автиче за деца – ATV ROCATV02101RU

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Кapaĸтepиcтиĸи:

  • Играчката е наменета за деца над 18 месеци возраст со тежина до 25 години;
  • Играчката поддржува развој на моторни функции и координација на детето;
  • Лесна за управување и маневрирање;
  • Удобно и пространо седиште;
  • Удобен потпирач за грб;
  • Под седиштето има простор за багаж;
  • Весели мелодии и светла на воланот – работи со 2 батерии. АА / 1,5V батерии (не се вклучени).

  Играчката е изработена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди за безбедност на детските играчки.

  2,490.00 ден3,490.00 ден
 • Електрична лулашка за деца SWING PARADISE

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Овој лулашка е погодна за бебиња на возраст до 6 месеци со тежина до 9 кг.

  Мултифункционален производ – може да се користи како лулашка и како џампер.

  Сетот вклучува:

  Рамка со лулашка / џампер;
  AC / DC адаптер;
  Мека подлога и перница;
  Лак со меки кадифени играчки;
  Музичка кутија со вибрации.

  7,550.00 ден8,550.00 ден
 • Chipolino Релаксатор – Capriz Оrchid

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Оваа лулка е погодна за бебиња на возраст до 6 месеци со тежина до 9 кг .;

  Крошна со меки кадифени играчки за забава на бебето;

  Мрежа против комарци;

  Мека перница за поддршка на главата на бебето;

  Безбедносен ремен со 5 точки;

  Производот се продава во прекрасна кутија за подароци;

  Лулката е произведена во согласност со европските стандарди ЕN 16232 и EN 12790.

   

  ФУНКЦИИ:

   

  3 брзини на лулка;

  USB и Bluetooth;

  Времетраење на лулање (8 минути, 15 минути, 30 минути);

  Мелодии;

  Далечинска контрола на функциите.

   

  Напојување на лулката:

   

  со AC / DC адаптер – AC 100-240V 50 / 60Hz и DC 6V / 1A (вклучен);

  со батерии – 4 х ААА големина / R03 / 1.5V (не се вклучени).

  7,350.00 ден7,850.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Chipolino Релаксатор – Capriz Оrchid

  7,350.00 ден7,850.00 ден
 • Количка за кукли „Nelly“

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Оваа играчка е погодна за деца на возраст од 3 години и повеќе.
  Ја подобрува физичката координација на детето и помага да се подигне сочувствително и грижливо дете.
  Супер лесна и удобна количка на кукли – совршен подарок за секоја мала дама.
  Сетот вклучува количка за кукли, мека подлога за носење на кукла бебе.
  Рачката е прилагодлива според висината на детето.
  Покривот на количката може да се прилагоди на повеќе позиции.
  Потпирачот за грб се потпира во седечка и лежечка положба.
  Кошницата за складирање може да се користи за складирање на играчки и додатоци.
  Вашето дете може да ја носи својата кукла во мекото креветче.
  Торбата со пелена го придружува вашето мало девојче во сите нејзини авантури.
  Количката за кукли се склопува брзо и лесно во компактна големина за носење и складирање.
  Производот е спакуван во убава кутија за подароци.
  Оваа играчка е произведена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди во врска со безбедноста на играчките.

  2,450.00 ден2,950.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Количка за кукли „Nelly“

  2,450.00 ден2,950.00 ден
 • Носач за бебиња ‘Dino’

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Носач за бебиња со удобен потпирач за главата и прилагодлива должина на ремените според големината на бебето.

   

  Карактеристики:

   

  – Погоден за деца постари од 4 месеци, со тежина до 15 кг;
  – Три носат позиции на детето во носачот на бебиња:
  – На предната страна, бебето е свртено кон возрасниот – погодно за деца на возраст од 4 до 12 месеци;
  – На предната страна, бебето е свртено напред – погодно за деца на возраст од 4 до 12 месеци;
  – На задниот дел на возрасниот – погоден за деца на возраст од 6 до 12 месеци;
  – прилагодливи ремени

  999.00 ден1,799.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Носач за бебиња ‘Dino’

  999.00 ден1,799.00 ден
 • Носач за бебиња ‘Hippy’

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Носач за бебиња со удобен потпирач за главата и прилагодлива должина на ремените според големината на бебето.

   

  Карактеристики:

   

  – Погоден за деца постари од 4 месеци, со тежина до 15 кг;
  – Три носат позиции на детето во носачот на бебиња:
  – На предната страна, бебето е свртено кон возрасниот – погодно за деца на возраст од 4 до 12 месеци;
  – На предната страна, бебето е свртено напред – погодно за деца на возраст од 6 до 36 месеци;
  – На задниот дел на возрасниот – погоден за деца на возраст од 12 до 36 месеци;
  – прилагодливи ремени
  – Удобен потпирач за глава;

  1,950.00 ден2,950.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Носач за бебиња ‘Hippy’

  1,950.00 ден2,950.00 ден
 • Видео монитор за Бебиња ‘Vector’

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Видео мониторот за бебиња Вектор е практичен и лесен за користење. Благодарение на дигиталниот видеофон ќе бидете мирни во сонот на вашето бебе а можете да си го искористите времето во кое спие. Сетот вклучуа камера за мониторинг на бебето, монитор за следење, 2 адаптери и литиуска батерија за мониторот за следење.

  5,369.00 ден7,599.00 ден
 • Видео монитор за Бебиња ‘Polaris’

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Видео мониторот за бебиња Поларис е практичен и лесен за користење. Благодарение на дигиталниот видеофон ќе бидете мирни во сонот на вашето бебе а и ќе можете да си го искористите времето во кое спие. Сетот вклучуа камера за мониторинг на бебето, монитор за следење, 2 адаптери и литиуска батерија за мониторот за следење.

  6,270.00 ден8,599.00 ден

продукти