Dr.Scheller

 • Dr Scheller 7-дневна терапија против брчки Арган & Aмарант, 7 ампули x 1мл

  Продава: KRUSEL

  DR.SCHELLER 7-дневна терапиja против бръчки сo Арган & Амарант за зрела кожа

  • Моментален ефект: брз видлив резултат
  • Ги минимизира фините линии и брчките
  • Ги брише сувите линии
  • Ја тонизира (затега) кожата
  • Овозможува интензивна хидратација

  7-дневната терапија против брчки со арган, амарант и екстракт од паракрес е многу ефикасен третман со момемтален ефект. Концентратот од арганово масло, амарант и екстракт од паракрес е силно ефективна формула со моментален ефект. Оваа 7-дневна енергетската терапија ја омекнува кожата, ги измазнува сувите линии и брчките и ги измазнува нерамнините на кожата.

  Начин на употреба:
  Наутро или навечер нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Ампулата внимателно се крши, се истура содржината на дланката и со кружни масирачки движења се втрива во кожата.
  Почекајте малку додека се апсорбира. Само за надворешна употреба!

 • DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл

  Тоник (вода) за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.

  • Дополнителна нега со моментален ефект
  • Ги чисти порите нежно и длабоко
  • Тонизирачки ефект (ја затега кожата)
  • Смирувачки ефект
  • Регенерира
  За сите типови на кожа

  Anti-Pollution Тоник за миење лице ја измазнува и смирува кожата после миење, ја балансира нејзината кисела pH вредност и создава пријатно свежо чувство.
  Кожата е заштитена од штетните ефекти на слободните радикали и е совршено подготвена за следниот третман. Одговара за сите типови на кожа. Без алкохол!

  Начин на употреба:
  Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.

  Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска.

  • без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
  • Произведено во Германија
  • толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
  • 100% веган
  • Natrue сертифициран

 • DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл

  Гел за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.

  • Дополнителна нега со моментален ефект
  • Ги чисти порите нежно и длабоко
  • Без алкохол
  За сите типови на кожа

  Anti-Pollution Гелот за миење лице темелно ја отстранува шминката и нечистотиите од се по загадената животната средина и воздух.
  Целосно ги чисти порите и создава пријатно свежо чувство. Одговара за сите типови на кожа, во својот состав не содржи алкохол!

  Како да се користи:
  Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.
  Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска.

  • без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
  • Произведено во Германија
  • толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
  • 100% веган
  • Natrue сертифициран

продукти