Bell HYPOAllergenic хидратантна база Moisturating Primer

410.00 ден520.00 ден (-21%)

На залиха

HYPOAllergenic навлажнувачка хидратантна прајмер (база). Иновативна формула на навлажнувачка база, збогатена со растителни шекери, дериват на хијалуронска киселина и екстракт од листави на алое. Ефикасно ја продолжува издржливоста на шминка. Се користи самостално како таков производ или како база пред нанесување на пудра.

Категорија: Таг:

Иновативна формула на навлажнувачка база. Комплексот на растителни шеќери ја подобрува хидратацијата на кожата, ја зајакнува кожата бариера и го намалува загубата на вода. Ефектот е дополнително зајакнат со дериват на хијалуронска киселина и екстракт од листови на алое. Ефикасно ја продолжува издржливоста на шминката и ги ублажува иритациите на кожата. Се користи самостално како таков производ или како база пред нанесување на пудра. Тестиран под надзор на дерматолог.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти