Bell HYPOAllergenic коректор Skin Camouflage

369.00 ден

HYPOAllergenic Skin Camouflage хипоалергичен модерен повеќенаменски крем коректор кој совршено ја подготвува кожата за понатамошни фази на шминка. Погоден за сите типови кожа. Секоја од четирите бои има различна функција. Зелена – крие скршени капилари и црвенило, Розева – осветлува и крие знаци на замор. Нијанси на беж – за маскирање на недостатоците на кожата. Две нијанси можат да се мешаат за да одговараат на бојата на кожата.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Хипоалергичен повеќенаменски крем коректор кој совршено ја подготвува кожата за понатамошни фази на шминка. Погоден за сите типови кожа. Секоја од четирите бои има различна функција. Зелена – крие скршени капилари и црвенило. Нанесете го со допирање на места склони кон иритација и црвенило.
Розева – осветлува и крие знаци на замор. Подобрува сјајност и сензација на свежина. Совршено за луѓе со сива, уморна кожа.
Нијанси на беж – маскирајте ги недостатоците на кожата. Две нијанси можат да се мешаат за да одговараат на бојата на кожата. Нијанси на беж може да се користат и под и над течна пудра – ако сакаме да постигнеме посилен ефект на маскирање.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Нијанса

01, 02

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти