Bell HYPOAllergenic палета сенки Nude Eyeshadow

292.00 ден334.00 ден (-13%)

HYPOAllergenic Nude Eyeshadow палета сенки за интензивно покривање, со 5 суптилни нијанси. Кремаста лесна формула која дава трајност на шминката на очите. Сенките се нанесуваат лесно и глатко, благодарение на вградените естри на јојоба во формулата.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Интензивно покривање, но во суптилни нијанси. Сенките на очите имаат кремаста лесна формула која дава трајност на шминката на очите без впечаток на тешки очни капаци. Кадифениот слој кој прецизно ги покрива очните капаци суптилно го истакнува изгледот. Длабоката боја го украсува изгледот со долги часови. Деликатниот ефект не исчезнува бидејќи сенките на очите не се шушкаат ниту се акумулираат во наборите на очните капаци. Тестиран под надзор на дерматолог и офталмолог. Погодно е за носење чувствителни очи и контактни леќи.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Нијанса

01, 02, 03, 04

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти