Bell HYPOAllergenic течна пудра Mat & Soft Make Up

460.00 ден490.00 ден (-15%)

Hipoallergenic Mat&Soft течна пудра за природен изглед без ефект на “маска”. Неговата хипоалергична формула, без масла, спречува иритација или алергиски реакции. Пудрата има лесна течна текстура која не затвара порите и не формира непријатен ефект на “маска”. Ги крие недостатоците и го изедначува тен на лицето. Благодарение на тоа, видливоста на порите и црвенилото на лицето е видно намалена. Течната пудра за одличен мат финиш на шминката.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

“Бјути” експертите од полската компанија „Bell“ создадоа течна пудра од серијата „HypoAllergenic“, која е посебно погодна за лице со чувствителна кожа. Неговата хипоалергична формула, без масла, спречува иритација или алергиски реакции. Течната пудра има лесна течна текстура која не затвара порите и не формира непријатен ефект на “маска”. Пудрата го покрива лицето со нежен превез, кој дава мазен изглед и остава чувство на целосна удобност на кожата. Течната пудра ги крие недостатоците и го изедначува тен на лицето. Благодарение на тоа, видливоста на порите и црвенилото на лицето е намалена. Течната пудра одлична мат финиш на шминката.
Дерматолошка тестирано.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Нијанса

01, 02, 03, 04, 05

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти