Bell палета Bad Romance Face & Eye

549.00 ден690.00 ден (-20%)

Bad Romance Face & Eye палета со 5 нијанси сенки, руменило и бронзер за лице во едно. Сите производи имаат мека и пријатна текстура, која се нанесува лесно и рамномерно, со преливање на тоновите. Сите имаат неутрална боја, сенките се силно пигментирани, со мат и сјаен финиш.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Таг:

Единствена и компактна палета за шминка, вклучувајќи руменило и бронзери за моделирање на лице, и пет сенки за очи со мат и сјајна завршница, како за дневна така и за вечерна шминка. Сите производи имаат мека и пријатна текстура, која се нанесуваат лесно и рамномерно, со преливање на тоновите. Сите имаат неутрална боја, сенките се силно пигментирани. Единствена дистрибуција на пигменти спречува формирање на линии и обезбедува соодветен интензитет на боја. Нанесете го бронзерот под образите, долж вилицата, и каде и да е посакуваниот ефект на контурирање. Нанесете го руменилото на врвовите на образите. Сенката за очи може да се нанесе или сува или влажна, со навлажнета четка.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Нијанса

01

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти