Bell течна пудра HYPOAllergenic Full Cover

479.00 ден551.00 ден (-13%)

Hipoallergenic Full Cover течна пудра обезбедува силно матирачко покритие, го изедначува тонот на кожата и ги прикрива флеките и др. недостатоци без маска ефект. Неговата уникатна, кремаста формула има навлажнувачки својства, благодарение на што производот не ја остава вашата кожа сува или потенцира суви точки. Ја штити вашата кожа од УВА зраци и сина светлина на екраните и го забавува процесот на стареење.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Hipoallergenic Full Cover течна пудра обезбедува силно покритие, го изедначува тонот на кожата и ги прикрива флеките. Неговата уникатна, кремаста формула има навлажнувачки својства, благодарение на што производот не ја остава вашата кожа сува или потенцира суви точки. Исто така ја измазнува кожата и спречува браздање. Ја штити вашата кожа од УВ-А зраците и сината светлина на екраните и го забавува процесот на стареење. Лесна е за примена и се вклопува совршено со други производи, давајќи долготраен мат финиш. Тестирана под надзор на дерматолог.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Нијанса

01, 02, 03, 04

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти