Bell течна пудра Royal Mat Skin Camouflage

250.00 ден

Долготрајна мат течна пудра со алое вера, која рамномерно ја покрива кожата и остава мат финиш со часови. Формулата на пудрата е збогатена со екстракт од алое вера, благодарение на што кожата е хидрирана и регенерирана. Корисната состојка исто така ја измазнува кожата и ја прави кадифено. Пудрата содржи и витамин Ц и Е, кои го намалуваат штетното дејство на слободните радикали и ја одржуваат кожата еластична и млада. Присуството на УВ-Б филтер во пудрата го намалува навлегувањето на штетните УВ зраци во кожата.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

За да ги скриете несовршеностите на лицето и да се чувствувате посигурни во својата убавина, Bell ви ја нуди течната пудра Royal Mat Skin Camouflage. Неговата уникатна формула рамномерно ја покрива кожата и остава мат финиш со часови. Пигментите во течната пудра се комбинираат на таков начин што ги прекриваат сите дефекти или недостатоци, додека го зачувуваат природниот сјај на кожата. Формулата на пудрата е збогатена со екстракт од алое вера, благодарение на што кожата е хидрирана и регенерирана. Корисната состојка исто така ја измазнува кожата и ја прави кадифено мека. Пудрата содржи и витамин Ц и Е, кои го намалуваат штетното дејство на слободните радикали и ја одржуваат кожата еластична и млада. Присуството на УВ-Б филтер во пудрата го намалува навлегувањето на штетните УВ зраци во кожата.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Нијанса

01, 05

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти