Bell течна пудра Super mat

210.00 ден260.00 ден (-19%)

Super mat течна пудра на Bell има високо покривна моќ, го изедначува тенот и ја истакнува природната убавина. Со формула збогатена со витамин Ц и Е. Мат ефектот трае со часови. Содржи и витамин Е, кој штити од слободни радикали и од предвремено стареење

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Супер мат пудра на Бел обезбедува покривање дури и на најмалите недостатоци на кожата, го изедначува тенот и ја истакнува природната убавина. Неговата формула е збогатена со витамин Ц, кој игра важна улога во одржувањето на здрава кожа. Содржи и витамин Е, кој штити од слободни радикали и од предвремено стареење. Формулата на течната пудра содржи силиконски пигменти и се разнесува совршено на кожата, без да остава дамки и слоеви, а мат ефектот трае со часови.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Нијанса

01, 04, 05

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти