Bell туш за очи Big Black Liquid Eye Liner

179.00 ден225.00 ден (-20%)

На залиха

Туш за очи Big Black за долготраен интензивен ефект. Интензивна црна формула збогатена со црн јаглен дава ефект на длабока, интензивна црна боја која видливо го истакнува изгледот. Апликатор во форма на многу тенка пенкало ја олеснува примената, правејќи прецизни и беспрекорни линии.

Категорија: Таг:

За жени кои бараат ефект на интензивна линија и нагласен изглед.
Долготрајниот ефект се постигнува благодарение на специјалниот полимер кој создава посебен филм кој дава еластичност и издржливост на формулата, која е заситена со црн јаглен и обезбедува густа и длабока боја. Ајлајнерот исто така содржи и ксантанска гума за џвакање *. Апликатор во форма на многу тенка пенкало ја олеснува примената, правејќи прецизни и беспрекорни линии. Формулата заситена со црн јаглен дава ефект на длабока, интензивна црна боја која видливо го истакнува изгледот.

* Ксантанова гума за џвакање е полисахарид добиен со ферментирање на житни шеќери со употреба на бактеријата Xanthomonas Campestris. Припаѓа на групата стабилизатори. Се користи во прехранбената индустрија, фармацевтските производи и козметиката. Во козметиката, ксантанот се користи како згуснувач за одржување на постојан вискозитет. Ја навлажнува кожата.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти