Chipolino Седиште за во автомобил „Archie“

1,459.00 ден1,799.00 ден (-19%)

На залиха

Седиштето за автомобил е погодно за деца со тежина од 22 кг. до 36 кг. (приближно возраст од 6 до 12 години).
Инсталација на автомобилското седиште во возилото е со каиши за возила за групата III (22-36 кг.).
Обезбедува одлична заштита и удобност при патувањето.
Можност за прилагодување на ремените на возилото според висината на детето.
Држач за чаши/шише.
Седиштето е со ергономски дизајн.
Удобни потпирачи за рака.
Интересни и убави дизајни за деца – принцеза со сјај и тркачи.
Ткаенина од фармерки за двата дизајни (сива тексас и сина тексас).
Тапацирот е отстранлив и може да се пере.
Одобрен и овластен ECE R44/04 – група III (22-36 кг.).

Спремно за испорака во 3-5 работни дена од Северна Македонија


 

Правилник за Испорака

Бесплатна испорака за нарачки над 1500 ден.

Информации за продавницата

  • Име на продавница: АНДРЕЈ КОМПАНИ
  • Продавница: Andrej Kompani
  • Адреса: Штип
    Северна Македонија
    2000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти