Chipolino Седиште за во автомобил 0+ „ISOFIX Tourneo“

9,629.00 ден15,200.00 ден (-37%)

Седиштето за во автомобил е погодно за новороденчиња и деца со тежина до 36 кг.
ISOFIX прилози за возило за групи 0+ и I (0-18 кг.).
Можност за фиксирање на седиштето во возилото со каиши за возила за групите 0+, I, II и III (0-36 кг.).
Седиштето на автомобилот може да се врти на 360 степени на својата пластична основа;
Ротацијата од 360 степени е достапна кога седиштето на автомобилот е фиксирано само со ISOFIX и „FORWARD FACING“ – групи I, II и III (9-36 кг.).
Обезбедува одлична заштита и удобност при патување.
Обезбедува одлична заштита од несакани ефекти.
Безбедносна спојка со 5 точки со меки влошки на рамото.
Безбедносната лента има прилагодлива должина.
Дополнителни меки влошки за поддршка на главата и телото на детето.
Прилагодување на висината на потпирачот за глава.
Тапацирот е отстранлив и може да се пере.
Одобрено и овластено ECE R44/04 – групи 0+, I, II и III (0-36 кг.).

Исчисти

Спремно за испорака во 3-5 работни дена од Северна Македонија


 

Правилник за Испорака

Бесплатна испорака за нарачки над 1500 ден.

Дополнителни Информации

Боја

сина, црвена

Информации за продавницата

  • Име на продавница: АНДРЕЈ КОМПАНИ
  • Продавница: Andrej Kompani
  • Адреса: Штип
    Северна Македонија
    2000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти