Esprit Signature Woman EDT

648.00 ден1,100.00 ден (-20%)

Женскиот парфемот Signatrure на Esprit е софистициран состав кој деликатно ги потенцира нијансите на женственоста со овошни и цветни ноти. Наменет е за дами кои сакаат да се изразат. Бидејќи мирист мора да има толку богат карактер како и вие! Парфемот има прекрасно, стилско шише со модерен и динамичен дизајн кој го отелотворува духот на брендот Esprit. Боите ја откриваат виталноста на ароматичниот состав.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Таг:

Женскиот парфемот Signatrure на Esprit е софистициран состав кој деликатно ги потенцира нијансите на женственоста со овошни и цветни ноти. Наменет е за дами кои сакаат да се изразат. Бидејќи мирист мора да има толку богат карактер како и вие! Парфемот има прекрасно, стилско шише со модерен и динамичен дизајн кој го отелотворува духот на брендот Esprit. Боите ја откриваат виталноста на ароматичниот состав.

Врвни ноти:
● мандарина – слатка агрусна нота со мед нијанса
● крин на долината – зелена цветна нота со чиста и свежа арома, малку потсетува на сладоста на јасмин
● розова пиперка – топла, дрво-зачинета арома
Средни ноти:
● розова божур – свежа цветна нота која дава исклучителен женски мирис
● роза – мирис со карактеристична овошна нијанса со дрвени, па дури и нијанси на тутун
● праска – овошна нота, популарна по својата сладост и пријатна арома
Основни ноти:
● мошус – длабока и остра арома која додава допир на сензуалност
● кедар – меланхолична дрвенеста нота
● бел килибар – богата арома која создава чувство на топлина и атмосфера и носи ориентален дух

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Тежина N/A
Големина

20ml, 40ml, Сет

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти