Iskra HG51SMH-B Бензинска косилка за трева

19,399.00 ден22,899.00 ден (-15%)

На залиха

Одлична, самоодна, бензиска косилка за трева од ISKRA.
Со компактен и модерен дизајн, и нова технологија за заштита и штедење,
ќе ви овозможи, професионален финиш на вашиот тревник, по достапна цена!

Карактеристики:

 

• Зафатнина на моторот: 173 cm3

• Моќност: 3.2 kW (4.4 КС)

• Оптоварување брзина: 2800 вртежи / мин

• Тип на мотор: четири-тактен ohv

• Воздушно ладење на моторот

• Стил на возењето: самоодна

• Волумен на резервоарот: 1.2 L

• Волумен на резервоарот за масло: 0.6 L

• Регулирање на висината на сечење: 25-80 mm

• 8 позиции подесување на висината (централно)

• Максимална сечење ширина: 510 mm

• Ширината на тркала (предната): 178 mm (7 “)

• Ширината на тркалата (заден): 254 mm (10 “)

• Кутија за трева: 62 L

• За тревници до 1600 m2

• Димензии на кутија (во mm): 835 (Д) x 570 (Ш) x 500 (В)

• Нето тежина: 38,5 kg

• 24 месеци гаранција

Спремно за испорака во 3-5 работни дена од Северна Македонија


Информации за продавницата

  • Име на продавница: KRUSEL
  • Продавница: Krusel Online Store
  • Адреса: Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти