Iskra Плинска скара

2,999.00 ден3,899.00 ден (-23%)

На залиха

Плинска скара со отстранлива емајлирана плотна, со рачки. Лесно пренослива со регулатор на притисокот за плин. Дијаметарот на површина за печење е 44 cm плус втора површина за подготовка за печење. Оваа плинска скара ќе биде составен дел од вашата градина и секогаш брзо и лесно ќе можете да си подготвите скара.

Категорија:

Карактеристики:

 

– Моќност: 2.55kW

– Дијаметарот на површина за печење: Ø 44 cm

– Отстранливa емајлиранa плотна со рачки

– Пренослива и лесна

– Регулатор на притисокот за плин

– За надворешна употреба

– Поврзување за гас: 8 mm

– притисок (mmHg): 30, 28-30 / 37

– Димензии на пакување (во мм): 459 (H) x 463 (Ш) x 141 (Д)

– Тежина: 6,11 кг

– Гаранција – 24 месеци

Спремно за испорака во 3-5 работни дена од Северна Македонија


Информации за продавницата

  • Име на продавница: KRUSEL
  • Продавница: Krusel Online Store
  • Адреса: Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти