Manhattan Clearface коректор Cover Stick

375.00 ден

На залиха

Clearface Cover Stick од Manhattan е специјално наменет за млада и нечиста кожа. Стик со голема прекривност на несовршеностите на младешката кожа со изразено антибактериско дејство, при што освен што придонесува за визуелно измазнување и природен изглед, истовремено ги суши и намалува мозолчињата. Водоотпорен и долгораен стик.

Категорија: Таг:

Совршен стик за прекривање на ситните дефекти на кожата, при што истовремено го лекува локалното воспалени на мозолчињата и е невидлив на лицето.
Содржи серија активни состојки, Зинк-О-Дерм (Zink-O-Derm), кои обезбедуваат тројно дејство за борба против несовршеностите на младешката кожа:
– Цинкот има антибактериско дејство.
– Пантенолот го намалува воспалението.
– Системот за регулирање на маснотиите ги намалува себумните жлезди на кожата на лицето.
Резултатот е убав и мазен тен, а малите мозолчиња и флеки се внимателно прекриени. Дејството на стикот трае преку целиот ден затоа што има водоотпорна и долготрајна формула.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти