Manhattan Clearface крем пудра 2 in 1 Powder & Make Up

540.00 ден

Навлажнувачка и матирачка крем пудра со изразито антибактеријално дејство, особено препорачлива за млада кожа т.е тинејџери.
Ефикасно делува против пајава на акни и ги лекува истите. Не ги затвора порите. Тестирано и докажано од дерматолози. Со голема покривна моќ и долготрајно повеќечасовно дејство.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Со Manhattan Clearface 2in1 пудра визуелно го дефинирате и истакнувате вашиот тен. Пудра со антибактериски ефект, со голема прекивна моќ и долготрајно повеќечасовно дејство.
Двојна примена: Со сув апликатор користете ја како пудра при што можете дискретно да го прекриете и дефинирате вашиот тен. Ако ја нансувате со влажен апликатор добивате ефект на шминка. Така, вашиот тен ќе биде совршен, дури и ако имате исклучително чувствителна кожа.
Дерматолошки тестиран производ.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Тежина 0.04 kg
Нијанса

76, 77, 78, 79

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти