Manhattan двобоен стик за контурирање Insta Duo Contour

450.00 ден

Менхетен „Insta Duo Contour“ е двобоен стик за контурирање со цел брзо и лесно засенчување и истакнување во пределот на брадата, образите и носот. Темна мат нијанса и света како хајлајтер.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Стилистите во Менхетен создадоа двобоен коректор стик Insta Duo Contour со кој лесно ќе постигнете беспрекорен вид. Со помош на темната мат нијанса можете оптички да ја поправите формата на лицето, да му дадете длабочина или да го тонизирате. Светлата нијанса игра улогата на хајлајтер и ги истакнува деловите на лицето што сакате да ги потенцирате и издвоите. За секој тип на кожа. Дерматолошки тестирано.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Тежина 0.03 kg
Нијанса

010 Light, 020 Medium, 030 Dark

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти