Manhattan гел лак за нокти Super Gel Nail Polish 12мл

300.00 ден

Лак за нокти со ефект на гел. Лесно се нанесува. Самостојно се суши – нема потреба од печење со УВ ламба. Интензивна и сјајна боја до 14 дена. Лесано се отстранува со помош на обичен отсранувач за нокти (ацетон).

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Manhattan Super Gel Nail Polish е вистинска иновација помеѓу лаковите за нокти и е погоден за секоја дама која сака брзо и лесно да има маникир со ефект на гел. Овој лак за нокти е дел од патентираниот систем за постигнување на беспрекорен маникир и се состои од два чекори. Super Gel се нанесува лесно и се суши самостојно, без потреба од печење со УВ ламба. Лакот обезбедува рамномерно прекривање на ноктите, како и интензивна боја со брилијантен сјај до 14 дена. Негова предност е тоа што лесно се отстранува со помош на обичен отстранувач на лак за нокти.
Лакот во боја е првиот чекор во постигнувањето на совршен маникир со ефект на гел. За да се постигне посакуваниот резултат неопходно е да се аплицира еден слој од гел лакот Super gel кој е дел од фазата 2.
* Во заедничка употреба на лак во боја и горниот слој Super gel кој е фаза 2. Според производителот.
Начин на употреба:
Нанесете два слоја од избраната боја на лак.
Нанесте на лакираните нокти слој од вториот чекор “Super Gel“ за да ја зголемите издржливоста на бојата и да постигнете одличен сјај.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Нијанса

225, 625, 635, 745, topCoat

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти