Manhattan камена пудра Soft Compact

450.00 ден

Камената пудра на „Менхетен“ и дава на кожата сатенски и мазен изглед, ги прикрива мали дефекти и непријатен сјај. Овозможува кадифена, мат шминка, благодарение на нејзината микрофина текстура. Содржи витамин Е, кој ја храни и омекнува кожата на лицето, и штити од штетни надворешни влијанија.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Камената пудра на „Менхетен“ и дава на кожата сатенски и мазен изглед, ги прикрива мали дефекти и непријатен сјај. Овозможува кадифена, мат шминка, благодарение на нејзината микрофина текстура. Содржи витамин Е, кој ја храни и омекнува кожата на лицето, и штити од штетни надворешни влијанија. Пудрата лесно се нанесува и се приспособува на тенот на лицето и останува непроменета во текот на целиот ден. Не ги затвара порите и овозможува на кожата да „дише“. Има лесна и многу нежна арома што не се чувствува после нанесувањето.
Доаѓа во стилска црна кутија со двојно дно, во која има тампон за апликации. Дерматолошки тестерано.

Дополнителни Информации

Тежина 0.009 kg
Нијанса

0 – Transparent, 1 – Naturelle, 2 – Sable, 3 – Beige, 8 – Vanille, 9 – Chocolat

Информации за продавницата

  • Продавница: Сандра
  • Адреса:
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти