Manhattan маскара Volcano Xtra Deluxe

470.00 ден

На залиха

Долготрајна маскара за волумен со интензивна црна боја. Manhattan Volcano Xtra Deluxe маскарата на трепките им дава интензивна црна боја. Има иновативна формула која дава заводлив  волумен и ги прави трепките лесни како пердуви. Кремастата текстура ги обвива трепките без да ги слепи.

Категорија: Таг:

Manhattan Volcano Xtra Deluxe маскара на трепките им дава интензивна црна боја. Има иновативна формула која дава заводлив волумен и ги прави трепките лесни како пердуви. Кремастата текстура ги обвива трепките без да ги слепи. Исто така, маскарата обезбедува еластичност и волумен на трепките. Volcano Xtra Deluxe е отпорна на замачкување, и гарантира долготраен ефект. Се нанесува лесно и прецизно со специјалната четка со кратки и долги влакна, кои се грижат да стигнат до секоја трепка. Со маскарата ќе постигнете „вулкански“ црни трепки, а вашиот изглед ќе биде неодолив!
Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ. Соодветен е за дами со чувствителни очи или жени што носат контактни леќи.
Начин на употреба:
Нанесете ја маскарата од коренот до врвовите на трепките. Нанесете еден или два слоја, зависно од посакуваниот резултат.
Не заборавајте да ја отстраните вашата шминка пред спиење,со средство за отстранување на шминка.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти