Manhattan сенки Intense Effect Eyeshadow

345.00 ден

Сенки за очи во две бои со интензивна боја и долготраен ефект. Лесна е за нанесување и со неа ќе постигнете уникатхна, несекојдневна шминка.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Неверојатна двојна сенка која се состои од една еднобојна сенка и спектакуларна втора сенка со дополнителни светки. Сенките за очи на Manhattan имаат нежна текстура и се високо пигментирани. Може да се користат и со суви и со влажни апликатори за да се добие поинтензивна боја. Експериментирајте, за да ја постигнете вашата совршена комбинација.

Карактеристики:
-интензивна боја
-долготраен ефект
-2 бои, од кои едната има трета различна дополнителна нијанса
-лесена за нанесување
-обезбедете си можност за уникатна, несекојдневна шминка

Начин на користење
Нанесете со сув апликатор за кадифено нежен изглед или со влажен – за интензивна боја.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Нијанси

11D, 29D, 29W, 67O, 81H, 96N, 101H

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти