Manhattan течна пудра mat

450.00 ден500.00 ден (-10%)

Manhattan Powder Mat Make Up е специјално создадена мат течна пудра, погодна за комбиниран тип на кожа, која совршено ги покрива недостатоците на кожата на лицето, обезбедувајќи рамномерна и долготрајна покриеност. Нежна кремастата текстура ги комбинира својствата на течна и камена пудра, ја матира кожата  и го отстранува непријатниот сјај.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Manhattan Powder Mat течната пудра е со уникатна формула и нежна кремаста текстура која содржи пигментни микрочестички и парафин, има навлажнувачки ефект и обезбедуваат рамномерна покриеност и природен тен без наслаги. Содржината на витамин Б5 длабоко ја храни кожата, ја прави еластична и сјајна. Производот е дерматолошки тестиран.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Тежина 0.03 kg
Нијанса

80 – sand, 82 – beige, 83 – warm, 86 – bronze

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти