Manhattan туш Multi Effect Liner Waterproof

500.00 ден

На залиха

Водоотпорен туш за очи за прецизно исцртување. Во форма на пенкало, лесно се користи. Закосениот врв ви овозможува да направите тенки или дебели линии. Ајлајнерот е водоотпорен, оставајќи зад себе интензивна црна боја која не се размачкува.

Категорија: Таг:

Со Manhattan Multi Effect Liner можете прецизно да ги исцртате вашите очите. Благодарение на неговата форма на пенкало, лесно се користи. Неговиот закосен врв ви овозможува да направите тенки или дебели линии. Ајлајнерот е водоотпорен, оставајќи зад себе интензивна црна боја која не се размачкува.
Се препорачува да се чува во хоризонтална положба.
Начин на употреба:
Протресете го производот пред секое нанесување. За да направите тенка линија, нанесете полека со врвот на апликаторот по природната линија на окото.
Препорачливо е да започнете со нанесување на тушот од средината на окото, а потоа да продолжите кон двата краја. За да направите подебела линија, повторете го нанесувањето неколку пати – се додека не ја постигнете посакуваната форма. За да ја задржите вашата рака стабилна при аплицирањето, можете да ја допрете на образот. Секогаш пред спиење отстранете ја шминката со средство за чистење погодно за вашиот тип на кожа.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти