Manhattan водоотпорен молив за очи X-act Eyeliner Waterproof

275.00 ден

Водоотпорниот молив за очи X-act на Менхетен е долготраен благодарение на маслата и восочната основа. Содржи витамин Е и витамин Ц, кои ја штитат и негуваат деликатната кожа околу очите. Молив за очи е достапен во неколку бои, погоден за различни прилики.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Таг:

Водоотпорниот молив за очи X-act на Менхетен е долготраен, благодарение на маслата и восочната основа. Содржи витамин Е и витамин Ц кои ја штитат и негуваат деликатната кожа околу очите. Молив за очи е достапен во неколку бои, погоден за различни прилики.
Начин на употреба:
Започнете соапликација од внатрешниот кон надворешниот агол на окото, следејќи ја линијата на трепките.
За да спречите искривување на нанесената линија, нежно повлечете го очниот капак на страна со едната рака.
Ако сепак ја искривите нанесената линија, користете четка или апликатор за да дадете лесен димен ефект.
Можете да го користите моливот самостојно или да го аплицирате врз претходно нанесени сенки за очи и/или маскара.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Нијанса

1010N – black, 94Z – moccacino, 4P – purple

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти