Manhattan водоотпорна маскара Supreme Lash Waterproof

525.00 ден

На залиха

Водоотпорна маскара за трепки за волумен со масло од арган. Supreme Lash Mascara Waterproof  од Manhattan има патентирана формула која содржи арганово масло. Маслото од арган ги прави трепките меки и еластични, црните пигменти во текстурата даваат интензивна боја и драматичен поглед.

Категорија: Таг:

Supreme Lash Mascara Waterproof од Manhattan има патентирана формула која содржи арганово масло. Маслото од арган ги прави трепките меки и еластични, црните пигменти во текстурата даваат интензивна боја и драматичен поглед. Оваа маскара има формула која по нанесувањето брзо се суши, трае цел ден и лесно се отстранува. Специјалната четка на маскара обезбедува волумен и не дозволува трепките да се слепуваат.
Маскарата е погодна за дами со чувствителни очи и за оние кои носат контактни леќи. Дерматолошки и офталмолошки тестиран прозивод.
Начин на користење:
Нанесете ја маскарата на трепките, почнувајќи од коренот кон врвовите, на нивната внатрешна страна.
Нанесете во една или две слоја, во зависност од посакуваниот резултат.

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти