Mercedes GTR AMG – детски елекричен автомобил

11,490.00 ден12,490.00 ден (-8%)

На залиха

Електричен автомобил за деца од 1 до 8 години. Најнова верзија на Mercedes AMG GTR со фини детали.

Возење и далечинско управување (2.4 Bluetooth). Меки ЕВА тркала со амортизери за зголемен комфорт при возење.

 

Седиштето е еко-кожа со сигурносен појас, непречено стартување и сопирање.

Музичкиот волан и MP3 плеер со FM-радио ќе ја направи прошетката уште повозбудлива, а LED светлата обезбедуваат сигурност во мракот.

 

Карактеристики и придобивки од Mercedes GTR AMG:

 

управување со далечински управувач;

вратите се отвараат,затвараат и заклучуваат

Далечински управувач – Bluetooth 2.4G со копче “Стоп” и регулатор за брзина,заштитен од фрекфренции на трети лица;

меки EVA-тркала на амортизери;

мазно забрзување и сопирање;

Меко седиште “Еко-кожа”;

сигурносен појас;

2 брзини напред (3.0 / 5.0 km / h) + рикверц;

3-брзински режим со далечински D / U + за рикверц;

индикатор за полнење на батеријата

светла – LED фарови;

светлата на таблата;

музички волан – копчето “Start” за звук на моторот;

FM радио, MP3 (USB и MicroSD влезови) AUX влез. Контрола на гласноста;

батерија: 6V;

моќност: 30W

Возење: погон на задните тркала (2 погонски тркала);

Траење на батерија: 5-6km (60 -90 мин).

Категорија:

Спремно за испорака во 3-5 работни дена од Северна Македонија


 

Правилник за Испорака

Бесплатна испорака за нарачки над 1500 ден.

Информации за продавницата

  • Име на продавница: АНДРЕЈ КОМПАНИ
  • Продавница: АНДРЕЈ КОМПАНИ
  • Адреса: Штип
    Северна Македонија
    2000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти