Tom Tailor Be Mindful Man EDT

810.00 ден1,230.00 ден (-23%)

Машки парфем Tom Tailor Be Mindful Man EDT (Eau de Toilette). Мирис создаден за мажи кои бараат и знаат како да постигнат баланс во животот. Во стилското шише собрани се чистата радоста, оптимизам и позитивна енергија кои се должат на комбинацијата на пикантни ноти од ѓумбир и бибер, со цитрусови акценти на лимон и грејпфрут. Покрај нив, содржани се ноти од плодот манинка, лаванда и кедрово дрво, за да стигнат до основата од кожа, килибар и ветивер.Совршена рамнотежа на пикантна свежина, нежна засладеност и пријатна топлина.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Таг:

Машки парфем Tom Tailor Be Mindful Man EDT (Eau de Toilette). Мирис создаден за мажи кои бараат и знаат како да постигнат баланс во животот. Во стилското шише собрани се чистата радоста, оптимизам и позитивна енергија кои се должат на комбинацијата на пикантни ноти од ѓумбир и бибер, со цитрусови акценти на лимон и грејпфрут. Покрај нив, содржани се ноти од плодот манинка, лаванда и кедрово дрво, за да стигнат до основата од кожа, килибар и ветивер.
Врвни ноти:
● ѓумбир – остра цитрусна нота
● лимон – свежа арома на цитрус со засилувачки ефект
● грејпфрут – силна ароматична арома што го крева расположението
Средни или срцеви ноти:
● манинка овошје – сладок-пикантен мирис кој делува како афродизијак
● лаванда – светла, заситено опојна арома со цветно-тревни ноти
● кедар – заводлива и меланхолична дрвенеста нота
Основни ноти:
● кожа – длабока арома која потсетува на производи од кожа
● килибар – нота со богата арома која создава чувство на топлина и атмосфера и носи ориентален дух
● ветивер – сува дрвена арома со мала навестување на чоколадо и чад

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Тежина N/A
Големина

30ml, 50ml

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти