Tom Tailor Be Mindful Woman EDT

810.00 ден1,360.00 ден (-23%)

Женски парфем Tom Tailor Be Mindful Woman EDT (Eau de Toilette) е претскажувач на пролетта и доброто расположение. Женсвен мирис кој започнува со “рафални” ноти од сок на портокал и мандарина, кои се многу интензивни и освежувачки. Срцевите, средни ноти на мирисот се комбинација од момина солза и кадифени праски, а основните ноти се должат на мошусот и кремаста ванила. Така цветно-овошниот мирис потсетува на првите зраци на сонцето.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Таг:

Женски парфем Tom Tailor Be Mindful Woman EDT (Eau de Toilette) е претскажувач на пролетта и доброто расположение. Женсвен мирис кој започнува со “рафални” ноти од сок на портокал и мандарина, кои се многу интензивни и освежувачки. Срцевите, средни ноти на мирисот се комбинација од момина солза и кадифени праски, а основните ноти се должат на мошусот и кремаста ванила. Така цветно-овошниот мирис потсетува на првите зраци на сонцето.
Врвни ноти:
● портокал – универзална белешка од агруми што носи свежина и леснотија во парфемскиот состав
● мандарина – слатка цитрусна нота со медена нијанса
Средни или срцеви ноти:
● крин на долината – зелена цветна нота со чиста и свежа арома, малку потсетува на сладоста на јасминот
● праска – богата, заситена слатка нота
Основни ноти:
● мошус – длабока и остра арома што го балансира целокупниот состав на парфемот и додава ноти на сензуалност и топлина
● ванила – слатка и пријатна нота која придонесува за удобност на парфемот

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Тежина N/A
Големина

30ml, 50ml

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти