Tom Tailor College Sport Man EDT

810.00 ден1,230.00 ден

Нема на залиха

Машки парфем Tom Tailor College Sport Man EDT (Eau de Toilette). „College Sport Men“ е енергичен мирис за мажи, кој ја креира радоста на животот и има уникатен свеж и младешки мирис. Парфемот е одличен додаток на првиот стил на младиот, динамичен и самоуверен човек. Современиот и свеж мирис совршено ја нагласува индивидуалноста на неговиот корисник.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Таг:

Составот на парфемот се отвора со светли освежувачки ноти од бергамот (Citrus bergamia), слабо горчлив лимон, розов пипер и пикантен кардамон, кои полека се мешаат со сензуалниот јасмин, цвет од портокал и шафран. Основата е претставена со ноти на боровото дрво кедар, сандалово дрво, пачули и тутун.
Врвни ноти:
● бергамот – цитрусна горчлива нота со мала елегантна арома
● лимон – свежа арома на цитрус со засилувачки ефект
● розов пипер – топла, дрвенесто-пикантна арома
● кардамон – интензивна, слатка, мирисна и малку пикантна арома
Средни или срцеви ноти:
● портокалов цвет – длабока слатко-цветна нота со чиста и свежа арома
● шафран – пикантна, дрвенесто-слатка арома, со нијанси на сандалово дрво
● јасмин – опијатна, слатка-цветна нота со зелени нијанси
Основни ноти:
● кедар – заводлива и меланхолична дрвенеста нота
● сандалово дрво – класична ориентална нота со длабок зелен мирис и дрвена нијанса
● пачули – слатка зелена нота која носи егзотичен вкус и лесен дрвенаст мирис
● тутун – топла и слатка нота со нијанси на виски, карамела и јавор

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Големина

30ml, 50ml

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти