Tom Tailor East Coast Club Woman EDT

810.00 ден1,360.00 ден

Женски парфем Tom Tailor East Coast Club EDT (Eau de Toilette).  „East Coast Club Woman“ е цветно-овошен парфем за жени кој има уникатен сензуален мирис. Тоа ги отсликува контрастите на големиот и брз град. Свежиот и нежен мирис ја нагласува индивидуалноста на корисникот. Парфемот е одличен додаток на визијата на една млада, модерна и динамична жена.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Таг:

Ароматниот состав на женскиот парфем Tom Tailor East Coast Club:

Врвни ноти:
● лимон – освежувачки горчливо-зелена арома, со навестувања на бор
Средни или срцеви ноти:
● јасмин – опијатна, слатка-цветна нота со зелени нијанси
● момина солза – зелена цветна нота со чиста и свежа арома, малку потсетува на сладоста на јасмин
● малина – црвена овошна нота со остра и дрвена арома
● праска – богата, густа и слатка нота
● роза – мирис со карактеристична овошна нијанса, со дрвени ноти, и ноти на тутун
● слива – интригантна и сензуална слатка овошна нота, која се наоѓа во многу класични вкусови
● тубероза – комплексна и разноврсна арома, со цветни, овошни и зелени нијанси
Основни ноти:
● ванила – лесна и слатка арома што дава пријатно и удобно чувство со навестувања за десерт
● килибар – слатка нота која потсетува на ванила и лабанад (вид на цвеќе), создавајќи пријатно и пријатно чувство
● кедар – заводлива и меланхолична дрвена нота

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Тежина N/A
Големина

30ml, 50ml

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти