Tom Tailor Exclusive Man EDT

810.00 ден1,230.00 ден

Машкиот парфемот Exclusive Man на Tom teilor EDT (Eau de Toilette), со својата цитрус-пикантна арома, е совршен за жешки летни денови и вечери. Создава елементи кои одразуваат елеганција, сензуалност и модерност. Тоа е дел од линијата создадена за најблиските и моментите споделени со нив. Одењето боси на плажа, разговорите и чекање на изгрејсонцето – ова се малите работи кои стануваат незаборавни моменти. „Ексклузивните“ мириси се инспирирани од овие моменти и ја отелотворуваат интимната врска помеѓу „тој“ и „неа“.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Таг:

Парфемот Exclusive Man на Том Тајлор, со својата цитрус-пикантна арома, е совршен за жешки летни денови и вечери. Создава елементи кои одразуваат елеганција, сензуалност и модерност. Тоа е дел од линијата создадена за најблиските и моментите споделени со нив. Одењето боси на плажа, разговорите и чекање на изгрејсонцето – ова се малите работи кои стануваат незаборавни моменти. „Ексклузивните“ мириси се инспирирани од овие моменти и ја оделотворуваат интимната врска помеѓу „тој“ и „неа“.
Мирисните компоненти на парфемот се:
Врвни ноти:
● бергамот – цитрусна горчлива нота со мала елегантна арома
● грејпфрут – силна ароматична арома што го крева расположението
● нане – кул зелена нота со пиперска нијанса
● ѓумбир – остра и зачинета нота
Средни нотии:
● јаболко – слатка и заводлива арома што е тешко да се одолее
● лаванда – светла, заситена и интоксибилна арома со цветно-тревни ноти
● шафран – пикантно, дрвенесто-слатка арома, со нијанси на сандалово дрво
● ананас – свежа овошна нота со малку горчлив вкус што дава тропска арома
Основни ноти:
● килибар – топла, слатка и малку ориентална арома
кожа – длабока арома која потсетува на производи од кожа
● сандалово дрво – класична ориентална нота со длабок зелен мирис и дрвена нијанса
● мошус – длабока и остра арома што го балансира целокупниот состав на парфемот и додава навест за сензуалност и топлина
● пачули – слатка зелена нота која носи егзотичен вкус и лесен дрвен мирис

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Тежина N/A
Големина

30ml, 50ml

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти