Tom Tailor Liquid Man EDT

810.00 ден1,230.00 ден

Нема на залиха

Машки парфем Tom Tailor Liquid Man EDT (Eau de Toilette). „Liquid Man“ на Том Тејлор е исклучителен машки парфем кој припаѓа на групата егзотични мириси. Мирисот носи позитивизам и ја доловува вистинската радост на животот. Мирисот ја нагласува индивидуалноста на неговиот корисник и е упатен до уверен и модерен човек кој знае како да ужива во животот во потполност. Заводлив и машки мирис на кој ниту една жена нема да може да му одолее. Парфемот е погоден за употреба и во текот на денот и навечер.
Шишето на парфемот има стилски дизајн, одраз на современиот и неизменет стил на марката. Пакувањето е елегантно, во светло сиви и бели бои. Сребрените елементи му даваат завршен изглед на пакувањето.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Таг:

Ароматниот состав на машкиот парфем Tom Tailor Liquid EDT:
Врвни ноти:
● рузмарин – силна дрвена-смолеста арома со горчливи и пикантни нијанси
● бибер – интензивна, пикантна арома со навестување на каранфилче и морско оревче
● мандарина – слатка цитрусна нота со медена нијанса
Средни или срцеви ноти:
● тонка грав – потсетува на комбинација на свежо сечено сено и слатки и горчливи бадеми
● елеми дрво – киселкасто балсамирачка арома со мала цитрусна свежина
● цвет тиара – сладок, скоро меден мирис
Основни ноти:
● кедар – заводлива и меланхолична дрвенеста нота
● сандалово дрво – класична ориентална нота со длабок зелен мирис и дрвена нијанса
● ванила – слатка, пријатна и утешна нота

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Тежина N/A
Големина

30ml, 50ml

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти