Tom Tailor Liquid Woman EDT

810.00 ден1,230.00 ден

Нема на залиха

Женски парфем Tom Tailor Liquid Woman EDT (Eau de Toilette). Liquid Woman е исклучителен мирис за жени, кој припаѓа на групата на мириси на источно-ориентални мириси. Мирисот носи позитивизам и ја доловува вистинската радост на животот. Мирисот ја нагласува индивидуалноста на нејзиниот сопственик и е наменет за сензуални, страсни и софистицирани жени кои тие знаат да уживаат во животот во потполност. Возбудливиот и провокативен мирис совршено ја надополнува сликата на жената „вамп“, која буди восхит и привлекува машки очи после неа.
Шишето на парфемот е со стилски дизајн, како одраз на современиот и непроменлив стил на марката. Пакувањето е елегантно, во мека розова и бела боја. Сребрените акценти му даваат завршен изглед на паковањето.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Таг:

Ароматниот состав на женскиот парфем Tom Tailor Liquid:
Врвни ноти:
● петигрен – класична арома на цитрус, потсетува на мирисот на кршен лимон и портокалови листови, со бледи дрвени нијанси
● мандарина – слатка цитрусна нота со медена нијанса
● портокал – универзална цитрусна нота, која носи свежина и леснотија во парфемскиот состав
● бибер – интензивна, пикснтна арома, која навестува на каранфилче и морско оревче
Средни или срцеви ноти:
● јасмин – опијатна, слатка-цветна нота со зелени нијанси
● портокалов цвет – длабока слатка цветна нота со чиста и свежа арома
● роза – арома со карактеристична овошна нијанса, со дрвени, па дури и нијанси на тутун
Основни ноти:
● сандалово дрво – класична ориентална нота со длабок зелен мирис и дрвена нијанса
● килибар – нота со богата арома која создава чувство на топлина и атмосфера и носи ориентален дух

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Тежина N/A
Големина

20ml, 40ml

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти