Tom Tailor Urban Life Woman EDT

810.00 ден1,360.00 ден

Женски парфем Tom Tailor Urban Life Woman EDT (Eau de Toilette) „Urban Life Woman“ е стилски и енергичен мирис за жени, кој спаѓа во групата на цветно-овошен мирис. Сензуалниот мирис е одличен додаток на изгледот на секоја модерна дама. Парфемот е погоден за самостојни и слободоубиви жени кои го сакаат животот во големиот и брз град и знаат да уживаат во секој момент.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Таг:

Составот на парфеми се отвора со засилувачка свежа комбинација на мандарина, портокалова и црна рибизла, проследена со зачудувачки остар мирис на јасмин и возбудлива мирисна арома на портокалова цвет. Кадифената сладост на праска дава светло овошни акценти. Конечните допири на миризливиот состав се претставени со сензуални ноти на кедар, смолести-пикантни акценти на дрвото Гајак, карамел и пачули. Парфемот е спакуван во стилско розово шише украсено со беж лента.
Врвни ноти:
● мандарина – слатка цитрусна нота со медена нијанса
● портокал – универзална цитрусна нота што носи свежина и леснотија во составот на парфемот
● црна рибизла – остра и специфична арома со лесен киселкаст предвкус
Средни или срцеви ноти:
● портокалова боја – длабока слатка цветна нота со чиста и свежа арома
● јасмин – интоксикаторска и слатка цветна нота со зелени нијанси
● праска – овошна нота, популарна по својата сладост и пријатна арома
Основни ноти:
● кедар – заводлива и меланхолична дрвенеста нота
● карамела – длабока и сензуална нота, потсетувајќи на бонбони и ја збогатува сладоста на цветните ноти
● пачули – слатка зелена нота која носи егзотичен вкус и лесен дрвенаст мирис
● гајаково дрво – длабока земјена арома, со навестувања на чад и ванила, се користи како фиксатор на составот на парфеми

Спремно за испорака во 1 - 3 работни дена од Северна Македонија


Дополнителни Информации

Големина

30ml, 50ml

Информации за продавницата

  • Име на продавница: Декоратива Класик
  • Продавница: Dekorativa
  • Адреса: В. Мачуковски 5, л. 4 и 5, 1000 Скопје
    Скопје
    Северна Македонија
    1000
  • Не е пронајдена ниедна оценка за производот

продукти