Играчки

 • Mercedes GTR AMG – детски елекричен автомобил

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Електричен автомобил за деца од 1 до 8 години. Најнова верзија на Mercedes AMG GTR со фини детали.

  Возење и далечинско управување (2.4 Bluetooth). Меки ЕВА тркала со амортизери за зголемен комфорт при возење.

   

  Седиштето е еко-кожа со сигурносен појас, непречено стартување и сопирање.

  Музичкиот волан и MP3 плеер со FM-радио ќе ја направи прошетката уште повозбудлива, а LED светлата обезбедуваат сигурност во мракот.

   

  Карактеристики и придобивки од Mercedes GTR AMG:

   

  управување со далечински управувач;

  вратите се отвараат,затвараат и заклучуваат

  Далечински управувач – Bluetooth 2.4G со копче “Стоп” и регулатор за брзина,заштитен од фрекфренции на трети лица;

  меки EVA-тркала на амортизери;

  мазно забрзување и сопирање;

  Меко седиште “Еко-кожа”;

  сигурносен појас;

  2 брзини напред (3.0 / 5.0 km / h) + рикверц;

  3-брзински режим со далечински D / U + за рикверц;

  индикатор за полнење на батеријата

  светла – LED фарови;

  светлата на таблата;

  музички волан – копчето “Start” за звук на моторот;

  FM радио, MP3 (USB и MicroSD влезови) AUX влез. Контрола на гласноста;

  батерија: 6V;

  моќност: 30W

  Возење: погон на задните тркала (2 погонски тркала);

  Траење на батерија: 5-6km (60 -90 мин).

  11,490.00 ден12,490.00 ден
 • Chipolino Автиче за деца – ATV ROCATV02101RU

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Кapaĸтepиcтиĸи:

  • Играчката е наменета за деца над 18 месеци возраст со тежина до 25 години;
  • Играчката поддржува развој на моторни функции и координација на детето;
  • Лесна за управување и маневрирање;
  • Удобно и пространо седиште;
  • Удобен потпирач за грб;
  • Под седиштето има простор за багаж;
  • Весели мелодии и светла на воланот – работи со 2 батерии. АА / 1,5V батерии (не се вклучени).

  Играчката е изработена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди за безбедност на детските играчки.

  2,490.00 ден3,490.00 ден
 • Гумена бокс фигура

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Гумена бокс фигура за дена. Наменета за деца над 3 години.

  259.00 ден299.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Гумена бокс фигура

  259.00 ден299.00 ден
 • Вертикална детска куќичка

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Вертикална куќичка за играње за деца. Погодна и за момче и за девојче. Препорачана возраст од 2 до 6 години.

  1,349.00 ден1,499.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Вертикална детска куќичка

  1,349.00 ден1,499.00 ден
 • Количка за кукли „Nelly“

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Оваа играчка е погодна за деца на возраст од 3 години и повеќе.
  Ја подобрува физичката координација на детето и помага да се подигне сочувствително и грижливо дете.
  Супер лесна и удобна количка на кукли – совршен подарок за секоја мала дама.
  Сетот вклучува количка за кукли, мека подлога за носење на кукла бебе.
  Рачката е прилагодлива според висината на детето.
  Покривот на количката може да се прилагоди на повеќе позиции.
  Потпирачот за грб се потпира во седечка и лежечка положба.
  Кошницата за складирање може да се користи за складирање на играчки и додатоци.
  Вашето дете може да ја носи својата кукла во мекото креветче.
  Торбата со пелена го придружува вашето мало девојче во сите нејзини авантури.
  Количката за кукли се склопува брзо и лесно во компактна големина за носење и складирање.
  Производот е спакуван во убава кутија за подароци.
  Оваа играчка е произведена во согласност со барањата на европските директиви и стандарди во врска со безбедноста на играчките.

  2,450.00 ден2,950.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Количка за кукли „Nelly“

  2,450.00 ден2,950.00 ден
 • Клацкалка Среќен Коњ

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Клацкалка коњ за повеќечасовна забава! Се одликува со грива и опашка, голема подлога што се отстранува и може да се заклучи на свое место , големо седло со врвови и рачки од двете страни на вратот на коњот. Исто така, има тркала под нозете на коњот за кога ќе се отстрани основата.

  Карактеристики:

  – Висина: 94 см Ширина: 39 см – Должина: 79 см
  – Тежина: 5 кг
  – Материјал: пластика
  – Погоден за возраста: 3+

  3,699.00 ден4,799.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Клацкалка Среќен Коњ

  3,699.00 ден4,799.00 ден
 • Санка

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Санката е изработена од високо квалитетна пластика, материјалот е издржлив и лесен за чистење од нечистотија по играње на отворено. Удобна форма на седиште за удобно возење и без напрегање на грбот.

  – Пластична санка за деца од 3 години.

  – Максимална издржливост до 50 кг.

  – лесна за чистење

  – Димензии: 43x82x27 см.

  1,699.00 ден2,299.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Санка

  1,699.00 ден2,299.00 ден
 • Тркачка Санка

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Зимската забава може да започне. Голема детска санка за снег со волан за контрола на скиите. Сопирачката за паркирање се наоѓа на средината што ја прави многу погодна за користење кога треба. На дното, санката е опремена со професионални скии кои го прават возењето на снегот побезбедно.

  – Димензии: 100 × 57 36 см
  – Ремен со пластична рачка

  2,999.00 ден3,999.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Тркачка Санка

  2,999.00 ден3,999.00 ден
 • Скутер за снег

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Скутерот за снег со волан за управување и сопирачки е одличен избор за сите љубители на снегот. Детето може да вози самостојно, контролирајќи го скутерот со помош на воланот и сопирачката.Скутерот за снег има стилски изглед и ергономски дизајн и е погоден ислучиво за снежно време. Изработено од еколошки материјал, не предизвикува алергии, нема мирис и е потполно безбедно за здравјето на вашето дете.

  Карактеристики

  – Макс. тежина до 100 кг.

  – над 6 години.

  – волан и рачна сопирачка

  – јаже за влечење

  8,499.00 ден9,899.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Скутер за снег

  8,499.00 ден9,899.00 ден
 • Клацкалка Коњче

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Клацкалка Коњче

  – 3 – 5 Возрасна група
  – 25 кг Капацитет на носивост
  – Демонтажна основа
  – Безбедност и обезбедени од соборување
  – Музичка кутија со звук од коњ
  – Може да се користи како возење на возило

  1,799.00 ден2,399.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Клацкалка Коњче

  1,799.00 ден2,399.00 ден
 • Паметна Лулашка

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Паметна Лулашка

  – над 12 месеци
  – Безбедносна брава и заштита на замав
  – Јаже тестирано според стандардите
  – Сигурносен систем за заклучување
  – Носивост 30 кг
  – Димензии на производот: 37,5x52x41cm

  1,399.00 ден1,999.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Паметна Лулашка

  1,399.00 ден1,999.00 ден
 • Табла за цртање и учење

  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Табла за итеракција на вашето дете. Големиот простор ја прави погодна за цртање, учење и презентирање.

  – Изработена од високо квалитетна силна пластика
  – Лесно и брзо монтирање
  – Препорачана возраст: 3+
  – едукативна играчка за вашето дете
  – Голем простор за цртање
  – Лесен за транспорт благодарение на преклопувањето
  – Магнетни букви, броеви и математички симболи, пенкало и гума за бришење
  – Димензии: 107 X 47 X 56 цм

  2,499.00 ден3,499.00 ден
  Продава: АНДРЕЈ КОМПАНИ

  Табла за цртање и учење

  2,499.00 ден3,499.00 ден

продукти